۴ اصل کلیدی برای ساخت یک برند برجسته - آژانس تبلیغاتی ربیک

ما هر روزه توسط تعداد زیادی از خبرنامه‌ها، پادکست‌ها، تصاویر حاوی نقل قول‌ها، مقالات و دعوت نامه‌هایی برای ثبت نام در جدیدترین و بهترین نسخه‌های آنها بمباران می‌شویم. نویزهای دیجیتالی بسیار زیادند و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، انتخاب‌ها نیز می‌توانند بسیار طاقت فرسا باشند.

چه کاری باید انجام دهید، چه چیزی بخرید یا چه چیزی تماشا کنید؟ چه کسی را باید دنبال کنید، دوست شوید یا با او ارتباط برقرار کنید؟ مشاغل ما اغلب در این سر و صداها گم می‌شوند، اما نیازی نیست که این اتفاق رخ دهد. شما می‌توانید از میان این سروصداها عبور کرده و جایگاه ارزشمند خود را در بازار و در ذهن مشتری‌های خود حک کنید.

برای انجام این کار باید کاری را بکنید که میتوانید به بهترین شکل آن را انجام دهید، و همچنین این کار را متفاوت از هرکس دیگری انجام دهید. شما باید به یاد ماندنی، ثابت قدم و با اعتماد به نفس باشید. این سریع‌ترین راه برای ساخت یک برند به یاد ماندنی است که میتوانید برای ارتقای سطح کسب و کار خود به سطوح بالاتر از آن استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید یک برند الهام‌بخش و به یاد ماندنی بسازید که مشتریانتان با آن ارتباط برقرار کنند به چهار عنصر کلیدی نیاز دارید.

۱- شفافیت و سادگی 

استراتژی برند شما به همه چیز شکل میدهد. لوگو، وبسایت، عکاسی، شبکه‌های اجتماعی، محتوا، تجربه‌ی مشتری، محصولات، سرویس‌ها و … به منظور ایجاد یک هویت بصری جذاب برای کسب و کار خود -هویتی که به درستی شخصیت شمارا منعکس کند، پیشنهاد منحصر به فرد شما را به خوبی بیان کند و افراد مناسب را به خود جذب کند- ابتدا نیاز دارید که پایه‌های برند خود را مستحکم کنید. هنگامی که بتوانید به روشنی توضیح دهید که چه کسانی هستید، مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه چیزی شما را از سایرین متمایز میکند، چه مزایایی ارائه میدهید و ماهیت برند شما چیست. آنگاه میتوانید یک برند به یاد ماندنی ایجاد کنید که باعث جذب مشتریان میشود.

۲- تجربه مشتریان 

جهان به سرعت در حال تغییر است و تعداد افرادی که به کارآفرینی روی می‌آورند روز به روز در حال افزایش است. برای اینکه بتوانید در یک بازار بیش از حد اشباع شده، دیده و شنیده شوید، 

۴ اصل کلیدی برای ساخت یک برند برجسته - آژانس تبلیغاتی ربیک 2

باید در پیشنهادی که به مشتریان ارائه میدهید و در نحوه‌ی حضورتان در بازار خلاقیت به خرج دهید. رعایت کردن این نکته نیازمند چیزهایی فراتر از داشتن یک ایده‌ی خوب یا عالی بودن در کاری که انجام میدهید است. اما این به چه معناست؟ این نکته به این معناست که نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات یا محصول نیز درست به اندازه‌ی خود محصول نهایی اهمیت دارد. مردم بیشتر تمایل دارند که درباره‌ی تجربیات خود با یک شرکت نظر بدهند تا درباره‌ی تجربه‌ای که با خود محصول داشته‌اند. درباره‌ی مشتریان خود و احساسی که میخواهید داشته باشند و واکنششان در قبال چیزی که انجام میدهید یا میفروشید فکر کنید. این کار لزوما برای شما هزینه‌ای به همراه نخواهد داشت، اما باعث میشود مردم عاشق کار با شما و برند شما شوند و شما را به دوستان خود نیز معرفی کنند. این چیزیست که یک تجربه‌ی مشتری خوب میتواند برای شما به ارمغان بیاورد.

۳- تصاویر و فیلم‌ها 

مردم به سرعت قضاوت میکنند. اگر تصویر برند شما باعث شود که غیرحرفه‌ای یا دور از دسترس به نظر برسید، هزینه‌ی زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. 

استخدام یک عکاس حرفه‌ای در مقایسه با سایر هزینه‌های کلی برای شما هزینه‌ی چندانی محسوب نمیشود اما در طولانی مدت در برداشت صحیح مردم از شما تاثیرگذار خواهد بود. باور کنید که مردم به راحتی میتوانند یک وبسایت ساخته شده با عکس‌های خام را تشخیص دهند. باید سعی کنید تا داستان برند خود را در قالب تصاویر و ویدیوها ارائه دهید.

۴ اصل کلیدی برای ساخت یک برند برجسته - آژانس تبلیغاتی ربیک 3
۴- هویت بصری 

هنگامی که استراتژي خود را پیدا کردید نیاز دارید تا آن را به آن جلوه‌ی بصری ببخشید. این موضوع شامل همه چیز از جمله لوگو، پالت رنگی، وبسایت، گرافیک شبکه‌های اجتماعی و هرچیز دیگری که به برند شما مرتبط باشد میشود. 

اعتماد به نفس ناشی از شفافیت، یک استراتژی قوی است که می‌توانید از آن در تجارت خود، فارغ از اندازه‌ی آن استفاده کنید.