استفاده از رسانه های آفلاین برای تبلیغ کسب و کار آنلاین

اگر شما نیز مانند بسیاری از کسب‌وکارهایی که امروزه وجود دارند، صاحب یک کسب‌وکار اینترنتی هستید، ممکن است تصور کنید که بازاریابی آنلاین تنها شیوه‌ایست که برای بازاریابی برند خود به آن احتیاج دارید. اما فارغ از اینکه چه میزان از انواع روش‌های آنلاین بازاریابی (مانند PPC، SEO، شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های ایمیلی و …) استفاده کنید، همواره مشتری‌هایی وجود دارند که نمی‌توانید از این راه به آنها دست پیدا کنید. شما می‌توانید در کنار گسترش بازاریابی آنلاین با استفاده از شیوه‌هایی که احتمالا رقبایتان نیز از آن‌ها چشم‌پوشی کرده‌اند بر آنها غلبه کرده و خود را از آنها جلو بیاندازید.

استفاده از رسانه‌های آفلاین صرفا به معنی خرید تبلیغات گران‌ قیمت تلویزیونی‌، رادیویی و یا روزنامه‌ای نیست. هرچند که هرکدام از این تبلیغات می‌توانند برای کسب‌وکار مناسب خود تاثیر مثبت به همراه داشته باشند، اما روش‌های متعدد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در جلب توجه مخاطبان تاثیرگذار باشند.

1- با مردم صحبت کنید 

تبلیغات دهان به دهان همواره یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغاتی‌ست، چه خودتان شخصا این کار را انجام دهید و چه از دوستان و آشنایان بخواهید تا کسب و کار شما را پیش دیگران تبلیغ کنند. هرگز این شیوه‌ی تبلیغاتی قدرتمند و تاثیرگذار (و البته مجانی) را دست کم نگیرید. مردم به پیشنهادهای شخصی بسیار راحت‌تر از تبلیغات تلویزیونی و یا تماس‌های تلفنی اعتماد می‌کنند. 

۲- از فضایی که در اختیار دارید به خوبی بهره بگیرید 

هر سطحی که متعلق به شما باشد می‌تواند یک فضای تبلیغاتی بالقوه محسوب شود. سربرگ‌ها، فاکتورها، کارت‌ویزیت، تقدیرنامه‌ها و … بسته به نوع کسب و کارتان می‌توانند مقدار قابل توجهی از فرصت‌های تبلیغاتی را برای شما به ارمغان بیاورند. در شروع کار، هریک از اسنادی که از آن استفاده می‌کنید باید حاوی اطلاعات تماس دقیق شما باشند. از هرکدام از موارد نام برده شده می‌توانید استفاده کنید تا به مشتریانتان یادآوری کنید که شما که هستید؟ چه کاری انجام می‌دهید و چگونه می‌توانند شما را پیدا کنند.

استفاده از رسانه های آفلاین برای تبلیغ کسب و کار آنلاین - آژانس تبلیغاتی ربیک 3
۳- از تبلیغات چاپی استفاده کنید 

شاید در گذشته استفاده از تبلیغات چاپی در انحصار شرکت‌های بزرگ‌تر و ثروتمند‌تر بوده باشد اما امروزه استفاده از تبلیغات چاپی با کیفیت رنگی با قیمت‌های مناسب برای همه در دسترس است. پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه‌ی چاپ دیجیتال باعث شده تا این نوع تبلیغات نسبت به گذشته با سرعت بیشتر و قیمت کمتری در دسترس باشد و همچنین به سادگی بتوان از آن برای چاپ بروشورها، پوسترها و کارت‌های ویزیت با ظاهری حرفه‌ای استفاده کرد. قرار نیست که هر کسب‌وکاری لزوما از همه‌ی گزینه‌های یاد شده استفاده کند بلکه می‌تواند از هرکدام از آن‌ها با توجه به جامعه‌ی هدف خود بهره بگیرد. 

پوسترها برای جلب توجه افراد در یک فاصله‌ی معین و برای رهگذرانی که وقت کافی برای تعامل مستقیم ندارند مناسب‌اند و بروشورها یک روش عالی برای رساندن پیام شما به یک گروه جمعیتی خاص (خواه یک جمعیت محلی و یا خوانندگان یک نشریه‌ی خاص) هستند. و سپس کارت ویزیت می‌تواند به عنوان یک یادآور عالی عمل کند که می‌توانید هنگام ترک افراد بعد از یک گفتگوی رودررو در اختیارشان قرار دهید.

۴- از هدایای تبلیغاتی بهره بگیرید 

زیرلیوانی‌ها، جاکلیدی‌ها‌، خودکارها، دفترچه‌ها و انواع سایر اشیای کاربردی و رایج، همگی شیوه‌هایی عالی برای یادآوری برند شما به مردم هستند. تولید این محصولات با نام و لوگوی برند شما برروی آنها به طرز معقولی ارزان است و اگر مورد صحیح را انتخاب کنید می‌توانند بارها و بارها توسط افراد مختلف استفاده شده و به دیده شدن شما کمک کنند. 

مثال ملموس‌‌تر این نکته این است که اگر تولید کننده‌ی یک محصول فیزیکی باشید نیز نباید فراموش کنید که مشخصات خود را هرجایی که امکان آن وجود دارد و دید مناسبی نیز دارد وارد کنید.

استفاده از رسانه های آفلاین برای تبلیغ کسب و کار آنلاین - آژانس تبلیغاتی ربیک 2